OFERTA EDUCAŢIONALĂ An şcolar 2016 – 2017

Școala Gimnazială Specială nr. 8 efectuează înscrieri pentru grupa de preșcolari şi elevi ciclul primar şi gimnazial  în regim de zi, semiinternat și internat semestrial pentru anul școlar 2016 – 2017.

Şcoala noastră dispune de :

 

  • sală de mese unde se servesc gratuit 4 mese pe zi

Picture 010

 

  • dormitor dotat corespunzător

Picture 019 Picture 020

 

  • asistență medicală gratuită prin cabinetul medical al unității

Picture 028

  • cabinet terapia tulburărilor de limbaj

Picture 013 Picture 016

  • cabinet psihopedagogic

Picture 022 Picture 023

 

  • cabinet kinetoterapie

Picture 032 Picture 030

 

  • loc de joacă (amplasat în curtea școlii, dotat cu jucării moderne adaptate vârstei copiilor)

12169142_867213303327973_1072087460_o 12171597_867213369994633_1609941007_o

 

Scopul final al  elevilor  cu C.E.S. este pregătirea acestora pentru integrarea socială şi profesională.Pentru atingerea acestui scop oferim:

– terapie cognitivă

– activități de expresie

– activități socio-terapie- activități ludice

– psihodiagnoză și consiliere

– activități specifice de compensare: T.T.L., kinetoterapie.

Ținând cont de particularitățile psiho-individuale, conținuturile informaționale sunt adaptate ritmului de învățare al fiecăruia.

 

Ne dorim să creăm mediul optim prin care să facilităm progresele din sfera cognitivă, afectivă, socială, psihomotorie.

Porțile şcolii sunt deschise!

Vă aşteptăm cu drag!

  • Acte necesare pentru înscriere:

 

– certificat tip A5 de la medicul neuropsihiatru

– copie certificat naștere copil

– copii buletine părinți

– copie certificat handicap copil

Părintele se adresează Centrului Județean de Resurse si Asistență Educațională unde are domiciliul.

Persoană de contact: Asistent Social Sava Cătălina, Școala Gimnazială Specială nr. 8, tel: 0761990558

  OFERTA CURRICULARĂ  (anul şcolar 2016-2017)

Curriculumul la decizia şcolii, propune pentru anul şcolar 2016-2017 următoarele discipline opţionale:

  • Literatura pentru copii ( clasele pregătitoare, I, a II a şi a III a D.M.M. şi D.M.S. )
  • Educaţie pentru sănătate ( clasele I, a V a, a VI a, a VII a, a IX a D.M.M. şi D.M.S)
  • Caligrafie ( clasa a V a D.M.M.)
  • Utilizarea calculatorului ( clasele a VI a, a VII a şi a VIII a D.M.M .)
  • Dactilopictură ( clasa  I  D. M. S. )

CLASE DE ELEVI (anul şcolar 2016-2017)

        GRĂDINIŢĂ – O GRUPĂ

       CLASA PREGĂTITOARE – D.M.M. şi D.M.S.

       CLASA I – D.M.M. şi D.M.S.

       CLASA a II a D.M.M.

       CLASA a III a- D.M.M. şi D.M.S.

       CLASA aV a- D.M.M. şi D.M.S

       CLASA aVI a- D.M.M. şi D.M.S

        CLASA aVII a- D.M.M. şi D.M.S

        CLASA aVIII a- D.M.M.

        CLASA a IX a – D.M.S

 

 

COLECTIVUL DE ELEVI AL ŞCOLII ( an şcolar 2016-2017)

       GRĂDINIŢĂ

  1. Tomescu Raoul
  2. Ion Iulian George
  3. Tudorache Alexandra
  4. Cristea Maria Camelia

      CLASA PREGĂTITOARE A

  1. Badarau Angelo
  2. Radu Mihaela
  3. Voicu Maria
  4. Muşat Iulian Andrei
  5. Olaru Andrei Alexandru

CLASA PREGĂTITOARE 

  1. Vişan Alina Ana Maria
  2. Stoian Sebastian
  3. Stoian Denis
  4. Rusu Mario Bogdan
  5. Cotea Ionuţ
  6. Marin Robert Andrei

CLASA I A

  1.   Crama Bogdan
  2. Bărbulescu Radu
  3. Bratu Silviu
  4. Tarlea Aurel
  5. Matei Ştefania
  6. Savu Mădălina
  7. Dontu Marius
  8. Paslea Denis Gabrile
  9. Navrageac Eugen
  10. Aslan George Sorin
  11. Tache Ana Maria
  12. Popescu Daniel Cristian
  13. Petre Florentina Adrian

CLASA I B

  1.   Băluţă David Alexandru
  2. Cîrstea Laurenţiu
  3. Panteliomon Andrei
  4. Dumitru Florin
  5. Gheorghe Campionu

CLASA a II a

  1.  Cristea Andrei
  2. Iorga Roberto Andrei
  3. Iorga Claudiu Constantin
  4. Ioan Mario Valentin
  5. Mustafa Alexandru Luca
  6. Gheorghe Marius Robert
  7. Petrache Marian
  8. Săndoi Viorel
  9. Savu Ionuţ Valentin
  10. Marinescu Ioana Livia
  11. Lupu Cornel
  12. Nechita Alexandru
  13. Nechita Andrei
  14. Bareanu Alexandru
  15. Petre Irina Andreea
  16. Caileanu Florentina Valentina

 CLASA a III a

  1. Butoi Angela Gabriela
  2. Butoi Mihai Florin
  3. Creţulescu Silviu Florin
  4. Burcea Ştefan Dumitru
  5. Ion Florin Adrian
  6. Ghivnici Mihai
  7. Marin Mihăiţă
  8. Bucur Alina Maria
  9. Maghiari Giulia Elena
  10. Stanciu Mihai Gabriel
  11. Parfenie Gabriel Sorin Daniel
  12. Andrei Gabriela Antonia
  13. Stan Eugen
  14. Sandu Denisa

CLASA a III a B

  1.  Cimpoieru Nicoleta
  2. Iosep Marius
  3. Mirea Alexandra Georgeta
  4. Marin Andrei

CLASA a V a A

  1.   Matei Carmen
  2. Creţulescu Andrei
  3. Ostrovan Oana
  4. Avram Marin Constantin
  5. Mănescu Cosmina Alexandra
  6. Dumitru Elena Mioara
  7. Stoica Radmil Mircea
  8. Tone Dumitru
  9. Lăpuşneanu Marius Daniel
  10. Zafiu Daniela
  11. Turloi Alexandru

CLASA a V a B

  1. Dina Florin
  2. Iosep Antonio
  3. Matac Ionel
  4. Radu Mihaela
  5. Pieptea Mihai

CLASA a VI a A

  1. Butoi Constantin
  2. Budu Claudu
  3. Coşercar Iulia
  4. Coşercar Alexandru
  5. Dumitrescu Marian Nectarie
  6. David Andreea
  7. Dumitrache Marius
  8. Grătar Laura
  9. Lăutaru Roxana
  10. Marin Alexandru
  11. Negrea Valentin Mihai
  12. Pipoş Cristian
  13. Stancu Laurenţiu

CLASA a VI a B

  1.  Constantin Dorin Lucian
  2. Ion Elena Roxana
  3. Nuţu Cătălin Ionuţ
  4. Oprea Paul Marian
  5. Şerban Dumitru Costi
  6. Gavrilescu George

CLASA a VII a A

  1.  Antonian Mihai Daniel
  2. Bobonete Silvia Mariana
  3. Coşercar Vasile Florin
  4. Ion Alin Marian
  5. Dobre Daniel
  6. Gheorghe Anne Marie
  7. Pavel Cristian Mihai
  8. Panaete Viorel Mihai
  9. Popescu Vili Stelian
  10.  Petre Elena
  11. Ştefan Ionuţ Laurenţiu
  12. Zamfir Elisabeta
  13. Zloteanu Nicolae
  14. Mîngâţă Iosif
  15. Ion Cristian
  16. Croitoru Giovani Gheorghe

CLASA a VII a B

  1. Coman Marius
  2. Dobre Andrei Mihai
  3. Dîejeanu Ioana
  4. Iancu Mariana Mihaela
  5. Păşcuţă Marian
  6. Oana Lavinia
  7. Ştefan Mihăţă

CLASA a VIII a A

  1. Biftoi Maria Valentina
  2. Gheorghe Maria Marcela
  3. Ocrainiciuc Antoaneta
  4. Dragne Rareş
  5. Marin Alexandru Andrei
  6. Paraschiv Doina
  7. Pîslaru Andreea
  8. Pâslaru Andrei
  9. Petre Ionuţ
  10. Prunăreasa Armando
  11. Sameş Alberto Geani
  12. Siea Bogdan

CLASA a VIII a B

  1.  Coşercar Alina Nicoleta
  2. Crâşmaru Ionuţ
  3. Enache Magdalena
  4. Ghinea Marian Florin
  5. Lăutaru Mădălina
  6. Ostrovan Cristina Elena
  7. Petre Mihaela Florentina
  8. Săndoi Raluca Sanda
  9. Ştefan Cătălin
  10. Tudor Mihai Andrei
  11. Dragomir Ionuţ
  12. Ghinea Mariana
  13. Stan Mirela

CLASA a IX a A

  1.  Alexe Gheorghe
  2. Anghel Livia Gabriela
  3. Florea Cristian
  4. Neacşu Florentina Ionela
  5. Zegrean Sabina

 

 

 

 

TOP